Koło Naukowe Ideo

Kilka faktów

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyków IDEO to jedno z najstarszych działających kół studenckich na naszym Uniwersytecie. Założone zostało 16 maja 2003 roku z inicjatywy Studentów przy ówczesnym Zakładzie Dydaktyki, przekształconym później w Katedrę Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji.

Opiekunem naukowym Koła przez wiele lat, od początku jego powstania aż do 2016 roku była prof. dr hab. Ewa Filipiak. Od października 2016 do czerwca do 2018 rolę tę pełniła dr Ewa Lemańska-Lewandowska. Kolejnym opiekunem naukowym został dr Adam Mroczkowski, który funkcję sprawuje do dnia dzisiejszego. Od marca 2023 roku w roli opiekuna dołączyła dr Magdalena Kolber.

Zaangażowani w pracę Koła Doktoranci i Studenci poszukują skutecznych i efektywnych strategii nauczania-uczenia się, dyskutują, ćwiczą i promują nowoczesną dydaktykę podczas spotkań edukacyjnych z uczniami i osobami zainteresowanymi podobnymi tematami. Zadania realizowane przez Koło koncentrują się w trzech obszarach:

• studiowanie teorii dydaktycznych, głównie osadzonych w perspektywie socjokulturowej,
  • uczestniczenie w wydarzeniach naukowych,
  • przygotowywanie i prowadzenie spotkań dla uczniów z różnych etapów edukacyjnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany członkostwem w Kole lub współpracą z Kołem w jakimś obszarze - pisz śmiało! adamrm@ukw.edu.pl